25 Kasım 2011 Cuma

Dünya Rakı Haftası 03 - 10 Aralık 2011

Dünya Rakı Haftası'nı, 6. yılının şerefine yurtiçinde toplam 6 ilden, yurtdışında ise toplam 6

 ülkeden restoranların ev sahipliğinde birbirinden eğlenceli etkinliklerle kutluyoruz.


İlk olarak 2006 yılında rakı severlerin bir araya gelerek oluşturduğu ve bugün 32 binin üzerinde rakı severi bünyesinde bulunduran “BüyükKeyif” tarafından hayata geçirilen ve balığı bol, mevsimi soğuk, geceleri uzun ve harflerinden rakı yazılabilen yegâne ay olan aralıkta kutlanan Dünya Rakı Haftası, toplamda 6, Türkiye'nin lider rakı markası Yeni Rakı sponsorluğunda ise 3 yıldır yoluna hız kesmeden devam ediyor.  
3-10 ARALIK
Yerli ve yabancı tüm katılımcılara “bi dünya muhabbet, bi dünya eğlence” sunan Dünya Rakı Haftası, düzenlendiği illerde turizmi canlandırmayı, unutulmaya yüz tutmuş eski semtleri yerli ve yabancı turistlere tanıtmayı ve meyhane kültürünü anlatmayı amaçlıyor. Her geçen yıl büyüyen Dünya Rakı Haftası, 6. yılının şerefine bu yıl, 3-10 Aralık tarihleri arasında yurtiçinde İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Bodrum ve Antalya olmak üzere toplam 6 ilden ve yurtdışında ise Almanya, Amerika, Avustralya, Azerbaycan, Çin ve Yunanistan olmak üzere toplam 6 ülkeden restorantların ev sahipliğinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 
KUMKAPI'DA BAŞLAYIP SAMATYA'DA BİTECEK
İstanbul'da 3 Aralık Cumartesi günü Kumkapı'da başlayacak, 5 Aralık Pazartesi günü Galata Köprüsü ve Karaköy Rıhtım, 6 Aralık Salı Beşiktaş Balık Pazarı'nda, 8 Aralık Perşembe Nevizade, Çiçek Pasajı ve Balık Pazarı, 9 Aralık Cuma Kadıköy ile devam edecek olan Dünya Rakı Haftası etkinlikleri, 10 Aralık Cumartesi günü Samatya'da noktalanacak. Etkinliklerde fasıl ekiplerinden oryantal performanslara, dilek ağaçlarından karaoke yarışmalarına, falcılardan karikatüristlere kadar pek çok eğlenceli aktiviteyi bulmak mümkün olacak. Hafta boyunca etkinliği düzenleyen restoranlar özel mönüleriyle ve indirimli fiyatlarla kendi lezzetlerini katılımcılara sunacaklar. Rakı severler restoranların sunduğu çeşitli özel menü ve fiyatlar hakkında www.dunyarakihaftasi.com web sitesinden bilgi alıp rezervasyon yaptırabilecekler. 
İZMİR'DEN ŞANGAY'A
Dünya Rakı Haftası İstanbul dışında 3 Aralık'ta Bursa Arap Şükrü ve Bodrum Eski ve Yeni Meyhaneler Sokağı'nda, 4 Aralık'ta Ankara Yıldız'da, 9 Aralık'ta Ankara Sakarya, Antalya Lara, Kaleiçi, Tophanealtı ve İzmir Güzelbahçe 1. Liman'da, son olarak da 10 Aralık günü İzmir Alsancak Kordon, Gazi Kadınlar Sokağı, Alsancak 1447. Sokak ve Alsancak 1444. Sokak'ta etkinliği düzenleyen restoranlardaki çeşitli aktivitelerle kutlanacak. 
Yurtdışında ise Almanya (Berlin, Stuttgart), Amerika (New York), Avustralya (Melbourne), Azerbaycan (Bakü), Çin (Şangay, Tianjin) ve Yunanistan (Selanik)  Dünya Rakı Haftası coşkusunu yaşayacak ülkeler arasında yer alıyor. 
Dünya Rakı Haftası'na katılabilmek ve mekânlar hakkında detaylı bilgi için,www.dunyarakihaftasi.com adresine başvurabilirsiniz.


www.buyukkeyif.com

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...